AKTUÁLNE! Streľba v gay bare: Dvaja ľudia zomreli, 21 ďalších sa zranilo!

Pri streľbe v nočnom klube v Osle a jeho okolí zahynuli dvaja ľudia a 21 ďalších utrpelo zranenia, uviedla nórska polícia podľa agentúry Reuters.

Útok sa odohral v bare London Pub, ktorý je obľúbený medzi členmi komunity LGBT (lesby, gejovia, bisexuáli a transsexuáli), a v okolitých uliciach. Podozrivého zo streľby, ktorý pravdepodobne konal bez komplicov, zatkla polícia neďaleko miesta činu. Polícia vyšetruje streľbu ako teroristický čin.

Nie je úplne jasné, aký bol motív strelca. Počas dňa však mal Oslom prejsť sprievod za práva komunity LGBT. Po útoku bola nakoniec zrušená.

Streľba sa odohrala okolo 1:00 miestneho času (1:00 SELČ) na troch miestach v bezprostrednej blízkosti: v London Pub, v džezovom klube Herr Nilsen a v stánku s rýchlym občerstvením. Polícia bola prvýkrát zalarmovaná 14 minút po 13. hodine. Podozrivého zatkli o päť minút neskôr, informovala agentúra AFP.

Polícia uviedla, že niektorých zo 21 zranených previezli do nemocnice. Podľa nórskych novín VG boli traja ľudia vážne zranení, uviedla polícia novinárom na mieste nehody.

Svedkovia pre médiá uviedli, že ľudia v panike utekali z miesta činu, informovala tlačová agentúra APA. Polícia uviedla, že uzavrela veľkú oblasť okolo podniku a požiadala očitých svedkov, aby išli do neďalekého hotela. Ráno nad centrom Osla krúžili vrtuľníky a v meste bolo počuť sirény policajných áut, opísala agentúra Reuters.

„Zdalo sa, že je veľmi odhodlaný ísť tam, kam chce. Hneď ako som si uvedomil, že je to vážne, dal som sa na útek. Videl som na zemi ležať zakrvaveného muža,“ opísal útok pre noviny VG jeden zo svedkov. Ďalší svedok uviedol, že útočník použil automatickú zbraň. Polícia zatiaľ tieto informácie nepotvrdila.

https://youtu.be/pWbg1kyZ1HM

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com