AKTUÁLNE: Spoločnosť McDonald’s zatvára všetky reštaurácie v Rusku!

Spoločnosť McDonald’s v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu dočasne zatvára 850 svojich reštaurácií v Rusku. V utorok o tom informovala agentúra AP.

Spoločnosť McDonald’s v utorok oznámila, že v reakcii na inváziu na Ukrajinu dočasne zatvára všetkých svojich 850 reštaurácií v Rusku.

Gigant rýchleho občerstvenia uviedol, že bude naďalej platiť svojich 62 000 zamestnancov v Rusku, „ktorí vložili svoje srdce a dušu do našej značky McDonald’s“. V otvorenom liste zamestnancom však prezident a generálny riaditeľ McDonald’s Chris Kempckinski uviedol, že zatvorenie týchto prevádzok je zatiaľ správna vec.

„Naše hodnoty znamenajú, že nemôžeme ignorovať zbytočné ľudské utrpenie, ktoré sa odohráva na Ukrajine,“ povedal Kempczinski.

Kempczinski povedal, že nie je možné vedieť, kedy bude spoločnosť schopná svoje predajne opäť otvoriť.

„Situácia je pre globálnu značku, akou je tá naša, mimoriadne náročná a je potrebné zvážiť mnohé okolnosti,“ napísal Kempczinski v liste. McDonald’s napríklad spolupracuje so stovkami ruských dodávateľov a každý deň obsluhuje milióny zákazníkov.

Spoločnosť McDonald’s tiež dočasne zatvorila 108 reštaurácií na Ukrajine a naďalej vypláca mzdy týmto zamestnancom.

Spoločnosť McDonald’s by mohla mať kvôli zatvoreniu veľký finančný úder. V nedávnej správe pre regulačné úrady spoločnosť so sídlom v Chicagu uviedla, že jej reštaurácie v Rusku a na Ukrajine sa podieľajú na jej ročných tržbách 9 %, čo predstavuje približne 2 miliardy USD.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com