AKTUÁLNE: Slováci ruskú zmrzlinu si už nekúpite! Výrobca mení jej názov! Takto sa bude volať..

Obľúbená krémová zmrzlina v oblátke s názvom Ruská zmrzlina sa stane ukrajinskou zmrzlinou.

Zistil to portál Lidovky.cz. Potravinársky kolos Bidfood, ktorý vlastní aj značku zmrzliny Prima, od apríla definitívne zmení obaly všetkých týchto výrobkov na trhu. Prvým krokom je prelepenie názvu ruskej zmrzliny nálepkou Podporujeme Ukrajinu.

„Áno, meníme názov. Z ruskej zmrzliny sa stane ukrajinská zmrzlina. Prvým krokom je prelepenie názvu Ruská nálepkou s nápisom ‚Podporujeme Ukrajinu‘ a v apríli budú výrobky na trhu v nových obaloch,“ povedala pre Lidovky.cz hovorkyňa spoločnosti Bidfood Alena Šteffelová. Obavy reagujú na prebiehajúci vojnový konflikt na Ukrajine a agresiu Ruska.

„Vizuál je už hotový a vyrába sa obal,“ potvrdzuje Prokop Volf, vedúci divízie Prima.

„Touto zmenou chceme vyjadriť solidaritu s Ukrajinou a jej obyvateľmi. Cítime morálnu povinnosť aspoň takto sa vymedziť voči agresívnemu a nespravodlivému konaniu predstaviteľov Ruska a vyslať jasný signál obyvateľom Ukrajiny žijúcim v Českej republike alebo na Slovensku, že na nich myslíme a podporujeme ich,“ hovorí Volf.

Dodáva: „Veríme, že zákazníci to cítia rovnako ako my. Takéto gestá sú potrebné aj v dnešnej dobe.“

Spoločnosť Bidfood je jedným z najväčších českých distribútorov potravín. Medzi značky spoločnosti patrí zmrzlina Prima, potraviny Nowaco a zverina Petron.

Ruská zmrzlina sa začala priemyselne vyrábať v Sovietskom zväze v 30. rokoch 20. storočia, zatiaľ čo známa smotanová zmrzlina v oblátke prišla do Československa v 40. rokoch 20. storočia. Rozvoj štátneho zmrzlinového monopolu prerušila druhá svetová vojna a pokračoval aj v povojnových 60. rokoch. V 80. rokoch 20. storočia bolo v ZSSR postavených 25 nových tovární na jeho výrobu. Zmrzlina sa vyvážala aj do krajín východného bloku.

 

zdroj: lidovky.cz ,Bidfood Czech Republic

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com