AKTUÁLNE: Slováci ruské vajce si už nekúpite! Výrobca mení jeho názov! Takto sa bude volať..

Z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu sa slovenská firma rozhodla, že dočasne zmení názov svojich produktov prelepením slova ruské.

Konkrétne sú to výrobky Ruské vajce a Ruské vajce DUO.

Infomoval o tom web tvnoviny.sk.

„Na pultoch predajní ich tak zákazníci môžu od štvrtka (17. 3.) do konca apríla vidieť s nálepkou Na pomoc Ukrajine a výťažok z prelepených výrobkov Ryba Košice venuje organizácii Človek v ohrození. Následne firma od polovici apríla definitívne premenuje spomínané výrobky, pričom slovo ruské nahradí slovom piknik.“ píše web tvnoviny.sk

„Ide o symbolický odkaz, že sme na strane mieru a slobody. Stojíme za Ukrajinou a chceme vyjadriť podporu a solidaritu ukrajinskému ľudu. Preto sme sa rozhodli, skôr ako trvalo zmeníme názov produktov, že označíme existujúce výrobky dolepkou. Veríme, že sa nám týmto symbolickým krokom a finančnou podporou organizácie podarí zmierniť dopady na nevinných ľudí, ktorí sú nútení utekať zo svojich domovov,“ uiedol generálny riaditeľ Tauris Group Richard Duda, pod ktorú výroba v košickej firme patrí.

zdroj: tvnoviny.sk, zdroj obrázku: RYBA Košice

1 komentár k “AKTUÁLNE: Slováci ruské vajce si už nekúpite! Výrobca mení jeho názov! Takto sa bude volať..”

  1. Ruské vajce si doma vyrobím aj sám a oveľa lacnejšie. A týždne americkej, britskej kuchyne v supermarketoch už dávno ignorujem.

    Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com