AKTUÁLNE: Slováci budú môcť priať smrť Putinovi! Facebook povoľuje nenávistné komentáre proti ruskej agresii!

Meta dočasne povolí používateľom svojich platforiem Facebook a Instagram v niektorých krajinách zverejňovať výzvy na násilie proti ruským vojakom v súvislosti s inváziou na Ukrajinu. Vyplýva to z interného oznámenia spoločnosti o krátkodobej zmene jej pravidiel boja proti nenávistným prejavom. Vymazaniu by mali uniknúť aj komentáre vyzývajúce na smrť ruského prezidenta Vladimira Putina.

„V dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu sme dočasne povolili niektoré politické vyhlásenia, ktoré by inak boli v rozpore s našimi pravidlami. Patria k nim aj výzvy na násilie, ako napríklad „smrť ruským okupantom“. Nebudeme však viac tolerovať výzvy na násilie voči ruským občanom,“ uviedla Meta vo vyhlásení, o ktorom informovala agentúra Reuters.

Vyjadrenia násilia musia jasne súvisieť s inváziou na Ukrajinu, aby sa vyhli vymazaniu, dodala Meta. Umožní im to, pretože nenávistné komentáre voči ruským vojakom môžu byť spojené s tým, že sú namierené proti ruskej armáde vo všeobecnosti. To však neplatí v prípade vojnových zajatcov.

Z internej e-mailovej komunikácie tiež vyplýva, že v niektorých krajinách vrátane Ruska, Ukrajiny a Poľska bude možné zverejňovať odkazy vyzývajúce na smrť ruského prezidenta Vladimira Putina alebo bieloruskej hlavy štátu Alexandra Lukašenka.

Výzvy na smrť dvojice vodcov by mali byť povolené, pokiaľ sa v príspevkoch neuvádzajú aj iné ciele alebo neobsahujú konkrétne podrobnosti. Napríklad miesto, kde sa má akt odohrať, alebo spôsob, akým majú muži zomrieť.

Dočasná zmena pravidiel sa týka Arménska, Azerbajdžanu, Estónska, Gruzínska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Poľska, Rumunska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny.

E-maily tiež odhalili, že Meta povolí prejavy na chválu ukrajinskej krajne pravicovej gardy Battalion Azov, ktoré zvyčajne blokuje. Podľa hovorcu Joea Osborna spoločnosť „urobí na určitý čas výnimku, ale výlučne v súvislosti s obranou Ukrajiny“.

Rusko minulý týždeň zablokovalo Facebook v krajine, údajne v reakcii na obmedzenie prístupu k ruským médiám na tejto platforme. Nefunkčná je aj ďalšia sociálna sieť Twitter. Mnohé mediálne platformy už v súvislosti s konfliktom oznámili obmedzenia obsahu, najmä zablokovanie ruských štátnych médií RT alebo Sputnik v Európe.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: bbc.com

2 komentáre k “AKTUÁLNE: Slováci budú môcť priať smrť Putinovi! Facebook povoľuje nenávistné komentáre proti ruskej agresii!”

  1. CIA je nešťastná, nepodarilo sa jej rozpútať celoeurópsky vojenský konflikt tak dala príkaz Mete a dúfajú že takto to vyjde lebo v talone majú už len šamanou woodoo ale tý za to žiadajú post prezidenta USA a Fedu ale každý jeden má čelo ako Putin tak nevedia ci je to len podobnosť čiste náhodná

    Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com