AKTUÁLNE: Situácia v tejto nemocnici sa výrazne zlepšila: V máji chcú spustiť očkovacie centrum

Na spustenie očkovacieho centra priamo vo svojom areáli sa v súčasnosti pripravuje krompašská nemocnica v spolupráci s rezortom zdravotníctva.

TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica v Krompachoch v okrese Spišská Nová Ves patrí. Podľa nej sa pandemická situácia zlepšuje, postupne rozbiehajú aj plánované operácie.

„Rokujeme s ministerstvom zdravotníctva o spustení centra asi v priebehu mája. Všetko závisí od finalizácie celého procesu po stránke legislatívnej a od potvrdenia predpokladaných dodávok vakcíny,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Miroslav Kraus.

Aktuálne poskytujú zdravotnú starostlivosť 11 pacientom s ochorením COVID-19, stav štyroch z nich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. „Hoci sme mali aj cez víkend príjem nových pacientov, je to v minimálnych počtoch, obavy, aká bude situácia po dvoch týždňoch od Veľkej noci, sa nepotvrdili,“ povedal.

Po dlhom čase krompašská nemocnica neeviduje žiadneho zamestnanca s ochorením COVID-19, traja zostávajú v preventívnej karanténe. Pavliková pripomenula, že zákaz návštev pacientov a prísne protiepidemické opatrenia zostávajú zatiaľ v platnosti.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com