AKTUÁLNE: Situácia v Košiciach je naozaj kritická: Nemocnica je na hranici svojich kapacít!

V kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii je 19 pacientov.

Za dva dni pribudlo v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice 40 pacientov s ochorením COVID-19, čím sa celkový počet hospitalizovaných pacientov zvýšil na 258. Na Oddelení anestéziológie a cestovnej medicíny je v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii 19 pacientov. Informovala o tom Monika Krišková z komunikačného oddelenia UNLP.

„Lôžka sú prakticky obsadené na 100 percent, pripravujeme ešte jednu reprofilizáciu. Počet lôžok pre COVID pacientov sa tak zvýši na 328. Približujeme sa k hranici našich kapacít, lôžkových aj personálnych,“ uviedol výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť UNLP Košice Martin Paulo. Takmer 140 zamestnancov je v karanténe.

Košická univerzitná nemocnica od dnešného dňa od 15:30 zatvára na pracovisku na Rastislavovej ulici, v takzvanej Starej nemocnici, všetky ambulancie. „Všetky ambulancie budú až do odvolania slúžiť len pre zdravotné úkony pre COVID pozitívnych pacientov, prípadne pre ľudí s podozrením na toto ochorenia,“ dodal Paulo.

Pre neCOVIDových pacientov slúžia ambulancie na pracovisku na Tr. SNP 1 v Košiciach, ktorá je celá ako biela zóna vyčlenená pre pacientov, ktorí nemajú ochorenie COVID-19 a nie je u nich ani podozrenie naň. V prípade akútnych stavov a neodkladnej zdravotnej starostlivosti u neCOVIDových pacientov je potrebné, aby vyhľadali zdravotnú starostlivosť na Oddelení urgentného príjmu na Tr. SNP.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com