AKTUÁLNE! Šéf NATO reaguje na Putinovo jadrové strašenie: Nebezpečná hra!

Šéf NATO Jens Stoltenberg v nedeľu označil príkaz prezidenta Vladimira Putina uviesť ruské jadrové sily do stavu pohotovosti za nebezpečnú rétoriku a nezodpovedné správanie.

„Je to nebezpečná rétorika. Je to nezodpovedné správanie. A keď túto rétoriku spojíte s tým, čo (Rusko) robí na Ukrajine, kde vedie vojnu proti nezávislému suverénnemu štátu, kde sa uchýlilo k plnohodnotnej invázii, potom to dodáva situácii na vážnosti,“ povedal Stoltenberg v rozhovore pre CNN.

Ruský prezident Vladimir Putin po nedeľňajšom stretnutí v Kremli, na ktorom sa zúčastnili minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu Valerij Gerasimov, oznámil, že nariadil jadrovým silám najvyššiu pohotovosť.

Hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová poznamenala, že Putinov krok dobre zapadá do známej metódy Moskvy vytvárať umelé hrozby na ospravedlnenie svojej agresie.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba poznamenal, že nová Putinova hrozba môže byť snahou „zvýšiť stávky“ pred nadchádzajúcimi rozhovormi medzi zástupcami Ukrajiny a Ruska na bielorusko-ukrajinskej hranici.

Šéf ukrajinskej diplomacie dodal, že Ukrajinu nezlomí ani hrozba jadrovej vojny.

zdroj: bbc.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com