AKTUÁLNE: Rusko zverejnilo zoznam nepriateľských štátov: Je medzi nimi aj Slovensko!

Vláda Ruskej federácie v pondelok schválila zoznam zahraničných štátov a území, ktoré sa dopúšťajú nepriateľských akcií voči Rusku, jeho spoločnostiam a občanom.

Ruská vláda v pondelok schválila zoznam štátov, ktoré sa dopúšťajú nepriateľských akcií voči Rusku, jeho spoločnostiam a občanom.

Zahŕňa všetky krajiny Európskej únie a 18 ďalších štátov, uviedla tlačová agentúra TASS.

Zoznam bol schválený ako súčasť výnosu prezidenta Vladimira Putina z 5. marca „O dočasnom postupe pri plnení záväzkov voči niektorým zahraničným veriteľom“.

Okrem krajín Európskej únie sú na zozname aj USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Ukrajina, Čierna Hora, Švajčiarsko, Albánsko, Andorra, Island, Lichtenštajnsko, Monako, Nórsko, San Maríno, Severné Macedónsko, Mikronézia, Nový Zéland, Singapur a Taiwan.

Podľa Ruska sa tieto krajiny pridali na stranu Ukrajiny v rámci „špeciálnej vojenskej operácie“, ktorú Rusko nazýva inváziou na Ukrajinu.

Krajiny a územia uvedené v zozname uvalili sankcie voči Rusku alebo sa k nim pripojili po začatí špeciálnej vojenskej operácie ruských ozbrojených síl na Ukrajine.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: TASS

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com