AKTUÁLNE! Rusko vyzýva ukrajinských brancov, aby zložili zbrane: TOTO im sľubujú!

Ruské ozbrojené sily ponúkli obrancom Mariupola, aby zložili zbrane a zachránili si tak život. Michail Mizincev to uviedol vo svojom vyhlásení. Muž, ktorý vedie obkľúčenie Mariupola a ktorý si vyslúžil prezývku Mariupolský mäsiar.

Podľa Mizinceva sa ozbrojené sily rozhodli pre tento krok vzhľadom na katastrofálnu situáciu v rozsiahlej oblasti miestnej oceliarne Azovstal, kde sa nachádzajú obrancovia Mariupolu.

Podľa Mizinceva dostali obrancovia čas na kapituláciu do 6:00 moskovského času (05:00 SEČ). Odvtedy až do 13:00 (12:00 SEČ) bude na mieste platiť režim zastavenia prevádzky.

„V sobotu sme zaznamenali prudký nárast intenzity rádiovej komunikácie medzi militantmi a zahraničnými žoldniermi, ktorí sú blokovaní v Azovstali. Ozbrojenci sú v zúfalej situácii, prakticky bez jedla a vody. Od Kyjeva žiadajú povolenie zložiť zbrane a vzdať sa. Predstavitelia ukrajinských orgánov to kategoricky zakazujú,“ uviedol Mizincev vo svojom vyhlásení.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa k novej situácii zatiaľ nevyjadril. V sobotu však povedal, že osud obrancov Mariupola bude kľúčový pre ďalšie možné rokovania o prímerí. Zelenskij povedal, že ich likvidácia povedie k ukončeniu všetkých rokovaní.

„Nebudeme obchodovať s naším územím a našimi ľuďmi,“ citovala Zelenského Ukrajinská pravda. Podľa ukrajinských médií sa námorná pechota obkľúčená v Azovstali dostala z obkľúčenia a spojila sa s Azovom. Ruská strana to popiera.

zdroj: pravda.com.ua

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com