AKTUÁLNE! Rusko stratilo ďalšiu loď: Pri Haďom ostrove horí ruská fregata Admiral Makarov!

Rusko prišlo o ďalšiu loď, informoval ukrajinský generálny štáb.

Ruská fregata Petrel 11356R horí v Čiernom mori pri Hadom ostrove, informuje tlačová agentúra Unian s odvolaním sa na spravodajský portál z Odesy. Na mieste prebiehajú záchranné práce. Po vyradení ruských lodí Vasilij Bykov a krížnika Moskva je to už tretia loď, ktorú Rusi stratili v Čiernom mori.

Agentúra napísala, že fregata Admirál Makarov bola zasiahnutá ukrajinskou raketou Neptún. Na lodi došlo k výbuchu, po ktorom vypukol požiar. Nad horiacim plavidlom krúžia ruské lietadlá a z Krymu vyrazili na pomoc záchranné lode.

Kremeľ sa k situácii okolo zničenia fregaty nevyjadril.

„Admirála Makarova potrestal boh mora. Ďalšia ruská vojnová loď nešla tam, kam mala, ale dostala bitku. A dúfam, že neskôr pôjde tam, kam patrí,“ povedal Oleksij Hončarenko, ukrajinský poslanec z Odesy, narážajúc na osud zničeného ruského krížnika Moskva, ktorému obrancovia Hadieho ostrova v prvých dňoch vojny povedali, aby išiel „do čerta“.

Fregata Admirál Makarov sa začala stavať v roku 2012 v lodenici Jantar v Kaliningrade a na vodu bola spustená 2. septembra 2015. Admirál Makarov má dĺžku 124,8 metra a dosahuje rýchlosť 30 uzlov (56 km/h). Loď je poháňaná systémom COGAG.

Je vybavená komplexmi EW, riadenými strelami Kalibr, protilodnými raketami Onyx, komplexmi BUK a Igla-S, lietadlami Ka-27PL alebo Ka-31 a bezpilotnými lietadlami Orlan.

 

https://twitter.com/CT24zive/status/1522537482549612544?s=20&t=-liWJ1bd1KD7oFZ924rSfQ

zdroj: forbes.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com