AKTUÁLNE! Rusko oznámilo, že na Ukrajine sa začalo dohodnuté prímerie!

Rusko oznámilo, že na Ukrajine sa začalo dohodnuté prímerie a civilisti môžu opustiť päť miest. Tlačová agentúra Unian uviedla, že evakuácia sa začala len v meste Sumy, ktoré bolo v noci bombardované. Ruská armáda uviedla, že niektoré koridory povedú okrem Ruska a Bieloruska aj do miest na západnej Ukrajine. Ale napríklad z Kyjeva bude možné ísť len do Bieloruska a odtiaľ do Ruska.

Autobusy označené červeným krížom zastavujú v meste Sumy na severe krajiny.

Podľa agentúry TASS je Rusko pripravené otvoriť koridory z Kyjeva a potom z Černihova, Sumov, Mariupoľa a Charkova.

Z Kyjeva a jeho okolia sa bude dať dostať do Ruskej federácie cez územie Bieloruska. Z Černihova bude koridor viesť do Bieloruska, ale napríklad zo Sumy, ktorá bola včera večer ostreľovaná, bude viesť dvoma smermi: do Ruska, ale aj do Poltavy na Ukrajine. Podobne z Charkova má viesť do Ruska alebo do Ľvova na západnej Ukrajine a z Mariupola na ruské územie a do ukrajinskej Záporožskej oblasti.

„Ruská federácia vyhlasuje prímerie od 10:00 moskovského času (08:00 GMT) a je pripravená zabezpečiť humanitárne koridory,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany, ktoré citovala tlačová agentúra TASS.

Rusko a Ukrajina sa na predchádzajúcich rokovaniach dohodli na potrebe humanitárnych koridorov na evakuáciu civilistov. V praxi však snahy o ich organizáciu zlyhali, keďže prímerie sa nedodržiavalo.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: edition.cnn.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com