AKTUÁLNE: Rusko má údajne plnú kontrolu nad Záporožskou jadrovou elektrárňou!

Záporožská jadrová elektráreň je údajne plne v rukách ruských inváznych síl. Závod, ktorý je považovaný za najväčší v Európe, koncom minulého týždňa ostreľovali Rusi.

Príslušníci ruskej Národnej gardy prevzali plnú kontrolu nad ukrajinskou Záporožskou jadrovou elektrárňou, informuje agentúra TASS s odvolaním sa na ruské vnútorné bezpečnostné sily.

Podľa nich zamestnanci zariadenia pracujú v normálnom režime a ukrajinskí obrancovia odovzdali svoje zbrane a boli prepustení. Ukrajinský minister energetiky Herman Halušenko predtým podľa tlačovej agentúry Unian obvinil Rusko z mučenia a zadržiavania pracovníkov elektrárne proti ich vôli.

Vyhlásenie žiadnej zo strán nie je možné nezávisle overiť.

Rusko sa stalo terčom ostrej kritiky po tom, ako v noci z 3. na 4. marca vypukli boje v jadrovej elektrárni v Záporoží, ktorú následne obsadili ruskí vojaci. Požiar sa nachádzal v päťposchodovom školiacom stredisku, ale oheň sa podarilo uhasiť.

Zariadenie na juhovýchode Ukrajiny sa považuje za najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe. Moskva trvá na tom, že za incident sú zodpovední ukrajinskí radikáli.

„Zamestnanci Záporožskej jadrovej elektrárne sú už štyri dni rukojemníkmi. V zariadení sa nachádza približne 500 ruských vojakov,“ povedal Halušenko a dodal, že zamestnanci sú „fyzicky a psychicky vyčerpaní“. Minister vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby prijalo všetky opatrenia na ukončenie bojov v blízkosti elektrárne a podporilo stiahnutie nepriateľských vojsk.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: edition.cnn.com/

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com