AKTUÁLNE: Rusko hrozí zabavením majetku európskych a amerických spoločností!

Rusko by mohlo zabaviť majetok podnikov a občanov Spojených štátov, Európskej únie a ďalších krajín v reakcii na sankcie, ktoré Západ prijal v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu.

Povedal to v sobotu bývalý prezident a premiér Dmitrij Medvedev, ktorý je teraz podpredsedom Bezpečnostnej rady.

Medvedev poznamenal, že zahraničné krajiny strašia Rusko konfiškáciou peňazí ruských občanov a podnikov. Povedal, že Rusko bude na takéto kroky reagovať zrkadlovo.

“ Zareagujeme zabavením finančných prostriedkov cudzincov a zahraničných spoločností v Rusku podľa starého princípu,“ napísal Medvedev na sociálnej sieti VKontakte.

„A možno aj znárodnením majetku osôb, ktoré sú registrované v nepriateľských jurisdikciách. Ako napríklad USA, štáty EÚ a viaceré krajiny anglosaského sveta, ktoré s tým súhlasia,“ citovala Medvedeva tlačová agentúra TASS.

Piatkové rozhodnutie o pozastavení členstva Ruska v Rade Európy označil za nespravodlivé. „Rada Európy a Parlamentné zhromaždenie Rady Európy pozastavili členstvo Ruska. Je to strašná nespravodlivosť,“ napísal Medvedev.

Poznamenal však, že pre Rusko je to dobrá príležitosť „zabuchnúť za sebou dvere“ a obnoviť viaceré dôležité inštitúcie, ako napríklad trest smrti za závažné zločiny.

 

zdroj: bbc.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com