AKTUÁLNE! Ruskí vojaci údajne obsadili nemocnicu v Mariupole, v ktorej sa nachádza 400 ľudí!

Ruskí vojaci obsadia regionálnu nemocnicu v Mariupole a zadržiavajú lekárov a pacientov ako rukojemníkov. Informovali o tom BBC a ukrajinská tlačová agentúra Interfax-Ukrajina s odvolaním sa na gubernátora Doneckej oblasti Pavla Kyrylenka.

Informoval o tom jednen zo zamestnancov zdravotníckeho zariadenia. Správu zatiaľ nie je možné nijakým spôsobom overiť.

„Nemôžeme opustiť nemocnicu. Strieľa sa, sedíme v suteréne,“ opísal zamestnanec. Podľa neho horia okolité výškové budovy. „Rusi nahnali ľudí z okolitých budov do nemocnice, nemôžeme sa dostať von,“ dodal. Predpokladá sa, že v budove sa nachádza približne 400 ľudí.

„Máme informácie, že ruská armáda obsadila našu najväčšiu nemocnicu. A využívajú našich pacientov a lekárov ako rukojemníkov,“ povedal podľa britskej stanice zástupca starostu Mariupola Serhij Orlov.

Podľa agentúry Interfax-Ukrajina guvernér uviedol, že ruské jednotky nedávno prakticky zničili nemocnicu, pričom v hlavnej budove sa zrútili stropy, ale personál naďalej ošetroval pacientov v suteréne.

Podľa miestnych úradov prišlo v obliehanom Mariupole od začiatku ruskej invázie o život viac ako 2 500 ľudí. V tomto strategickom prístavnom meste žilo pred vojnou viac ako 430 000 ľudí.

Mnohí obyvatelia sa snažia prežiť v podzemných úkrytoch, uviedla BBC. Trpia nedostatkom jedla, pitia, tepla a elektriny. Humanitárna pomoc sa do mesta zatiaľ nedostala.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: en.interfax.com.ua

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com