AKTUÁLNE: Ruské rakety dopadli neďaleko Ľvova len 20 kilometrov od hraníc EÚ a NATO a zabili 35 ľudí!

V nedeľu ráno bolo v meste Ľvov, ktoré sa nachádza v západnej časti Ukrajiny neďaleko poľských hraníc, počuť sériu výbuchov. Armádne veliteľstvo vo Ľvove uviedlo, že cieľom bola základňa v meste Javorice, približne 20 kilometrov od poľských hraníc.

Podľa gubernátora Ľvovskej oblasti pri útoku zahynulo 35 ľudí a 134 ďalších bolo zranených. „Toto je nový teroristický útok na mier a bezpečnosť v blízkosti hraníc EÚ a NATO,“ napísal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov na Twitteri. Na základni pôsobili aj zahraniční vojenskí inštruktori.

Miesto slúži ako výcvikový priestor a ruské sily naň vystrelili osem rakiet, uviedli ukrajinskí predstavitelia. Útok potvrdil primátor Ľvova. Bola aktivovaná protivzdušná obrana.

Mesto, ktoré sa nachádza asi 50 kilometrov od hraníc s Poľskom, bolo zatiaľ ostreľovania ušetrené, ale pripravuje sa na útoky.

Výbuchy boli hlásené aj z ďalšieho západoukrajinského mesta Ivano-Frankivsk. V meste sa rozozvučali sirény. Podľa niektorých zdrojov sú rakety namierené na miestne letisko.

Vo Ľvove a ďalších západoukrajinských mestách žije veľa ľudí, ktorí utiekli z častí Ukrajiny, kde prebiehajú boje.

V nedeľu ráno sa rozozvučali varovné sirény aj v Charkove, Kyjeve a Odese, informoval denník Kyiv Independent.

Výbuchy v Ľvove, kam sa uchýlili niektorí Ukrajinci utekajúci pred konfliktom, počul štáb americkej televízie CNN, ktorý sa nachádzal v oblasti, a BBC ich potvrdili svedkovia. Podľa korešpondenta agentúry DPA, ktorý sa nachádza v poľskom meste Przemysl, bolo výbuchy v Ľvove počuť aj z poľského mesta Przemysl. Zatiaľ nie je jasné, či výbuchy spôsobili škody alebo obete.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com