AKTUÁLNE: Rusi zaútočili na dedinku neďaleko Kyjeva. Päť mŕtvych vrátane troch detí!

Najmenej päť ľudí vrátane troch detí zahynulo pri leteckom útoku ruských síl na ukrajinskú dedinu Marchalivka, ktorá sa nachádza asi desať kilometrov od Kyjeva, uviedla ukrajinská služba pre mimoriadne situácie.

Polícia vo vyhlásení uviedla, že počet obetí je sedem a že medzi nimi sú aj dve deti, píše agentúra Reuters. Na mieste zasahujú záchranári.

V dôsledku ostreľovania začalo popoludní horieť „viac ako osem“ domov v Marchalivke, uviedla záchranná služba. Približne o hodinu a pol neskôr záchranné služby požiar zlikvidovali. Služba uviedla, že spod trosiek domov sa zatiaľ podarilo zachrániť najmenej tri osoby vrátane dvoch detí.

Na fotografiách, ktoré zverejnili úrady, sú vidieť úplne zničené domy a členov záchranných síl spolu s ľuďmi v civilnom oblečení, zrejme miestnymi obyvateľmi, ktorí sa prehrabávajú v troskách.

„Najmenej päť ľudí vrátane troch detí zahynulo v dôsledku ostreľovania ruskými okupantmi v dedine Marchalivka v Kyjevskej oblasti,“ napísal na Twitteri ukrajinský spravodajský server Ukrajinska Pravda.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: 5.ua

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com