AKTUÁLNE! Rusi sa preskupili a chystajú ĎALŠÍ útok na Kyjev: Schyľuje sa k MASAKRU?

Počas uplynulého dňa sa Rusi preskupili, aby mohli zaútočiť na Kyjev, varoval ukrajinský generálny štáb. Podľa nej majú zaútočiť najskúsenejšie jednotky a pridať sa majú aj čečenskí bojovníci a žoldnieri z Vagnerovej skupiny.

„Okupanti plánujú nasadiť do útoku najschopnejšie jednotky zväzu,“ varoval generálny štáb. Medzi nimi je podľa nej aj špeciálny pluk ruskej gardy nesúci meno čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova, pluk síl ministerstva vnútra. Zapoja sa aj členovia bojovej skupiny Ligy, ktorú tvoria žoldnieri z Vagnerovej skupiny.

Zo severu, cez uzavreté Poliske v oblasti černobyľskej elektrárne smerom na Demydiv, Kučari a Byšev, podľa Ukrajincov útočia aj vojská z Východného okruhu, príslušníci námornej pechoty z Tichomorskej flotily spolu s výsadkármi 98. divízie.

Podľa ukrajinského generálneho štábu sa invázne ruské jednotky sústreďujú na tri ciele: „Nepriateľ pokračuje v útočnej operácii proti Ukrajine s podporou leteckých a raketových úderov, pričom sa zameriava na tieto úlohy – zabezpečenie pozemného koridoru medzi Krymom a pevninou Ruskej federácie, (na to) získanie úplnej kontroly nad Mariupolom, obkľúčenie a obsadenie Kyjeva a postup k administratívnej hranici Luhanskej a Doneckej oblasti.

Generálny štáb dodal, že v blízkosti mesta Izjum bol ruský útok odrazený a nepriateľské jednotky sa uchýlili k teroru, keď ostreľovali civilné objekty a infraštruktúru.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: novinky.cz, bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com