AKTUÁLNE! Rusi pozabíjali už 2000 civilistov! Každú hodinu zomierajú deti, ženy a príslušníci obranných síl!

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zahynulo viac ako 2 000 ukrajinských civilistov.

Informovala o tom tlačová agentúra Interfax-Ukrajina s odvolaním sa na ukrajinské záchranné služby. Úrady vo svojom vyhlásení uviedli, že boli zničené stovky obytných budov, nemocníc a infraštruktúry. Ruské jednotky zaútočili na susednú krajinu minulý štvrtok.

„Za sedem dní vojny Rusko zničilo stovky objektov dopravnej infraštruktúry, obytných budov, nemocníc a materských škôl. Počas tohto obdobia už zahynulo viac ako 2000 Ukrajincov, nepočítajúc našich obrancov,“ uviedla záchranná služba.

„Každú hodinu zomierajú deti, ženy a príslušníci obranných síl,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Ruské ostreľovanie centra východoukrajinského mesta Charkov si za posledných 24 hodín vyžiadalo pravdepodobne najviac obetí, keď podľa miestnych úradov zahynulo najmenej 21 ľudí a 112 ďalších utrpelo zranenia. Ruskí výsadkári pristáli v meste včera večer.

Najmenej dvaja ľudia zahynuli pri leteckom útoku na Žitomír západne od Kyjeva. BBC informovala, že ruské jednotky obsadili južné mesto Cherson, kde podľa miestnych úradov doteraz zahynulo 200 ľudí vrátane mnohých civilistov. Podľa chersonskej administratívy je prístavné mesto úplne obkľúčené ruskými jednotkami.

Podľa Kyjeva, ktorý tvrdí, že od začiatku invázie Rusko stratilo viac ako 5 840 vojakov, sa množia prípady, keď ruskí vojaci odmietajú pokračovať v ofenzíve. Moskva len všeobecne priznala straty.

Jeho minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dnes varoval, že prípadná tretia svetová vojna by bola jadrová a ničivá.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdro: en.interfax.com.ua

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com