AKTUÁLNE! Reakcia Ruska na masaker v meste Buča: Je to podvrh!

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že fotografie masakry civilistov v ukrajinskom meste Buča sú falošné. Svedčí o tom údajne aj fakt, že sa objavili až štyri dni po odchode ruskej armády z mesta.

„Kde boli obrázky z predchádzajúcich štyroch dní? To len dokazuje, že ide o podvrh,“ uviedlo ministerstvo na svojom oficiálnom účte na Telegrame.

Na jednom zo zverejnených videí je údajne vidieť aj pohyb dvoch tiel údajne mŕtvych civilistov.

BBC uviedla, že predmetné video si pozrela jej moskovská kancelária a na videu nie je vidieť pohyb obetí. Iná redakcia, ktorá videozáznam videla, ho prehrala v spomalenom zábere a tiež nezistila, že by sa telá hýbali.

V meste sú aj západní novinári, ktorí videli telá. Reportéri AFP a BBC v Bucči napočítali na uliciach najmenej 20 tiel. Niektorí boli spútaní.

Ukrajinská prokurátorka Iryna Venediktová uviedla, že v mestách v okolí Kyjeva sa našlo 410 tiel podozrivých zo spáchania vojnových zločinov.

Fotografie ľudí, z ktorých niektorí sú spútaní alebo sa zdá, že boli zastrelení počas jazdy na bicykli, sa začali objavovať v piatok večer, deň po odchode ruských vojakov z Buči. Telá ležali nepochované na uliciach. Cez víkend sa začali vyjadrovať svetoví štátnici.

Rusko uviedlo, že opustilo Buču a že na mesto následne zaútočili ukrajinskí delostrelci. „To mohlo viesť k smrti civilistov,“ uviedlo ruské ministerstvo. Hromadné hroby údajne vykopali Ukrajinci.

Ukrajina obviňuje Rusko z vojnových zločinov v Bukurešti. Vojaci, ktorí prišli do mesta, museli skontrolovať mŕtve telá a zistiť, či ich Rusi nastražili.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: bbc.com

1 komentár k “AKTUÁLNE! Reakcia Ruska na masaker v meste Buča: Je to podvrh!”

  1. vraj si medzi sebou vybavovali účty kijevské mafie,,asi tam žijú iba slušní občania ,že??ako u nás v deveťdesiatich rokov,keď havel pustil vrahov……………………..

    Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com