AKTUÁLNE: Rakúsko mení plány a otvorí reštaurácie možno už v marci

Skorší termín otvorenia reštaurácií je v hraniciach možného, keďže prevádzkovatelia už súhlasia s požiadavkou testovať zákazníkov pri vstupe, uviedol rakúsky kancelár Sebastian Kurz po stretnutí so zástupcami gastro sektora a turizmu.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz nevylučuje, že reštaurácie v krajine otvoria už v marci. Vyhlásil to v piatok po stretnutí so zástupcami gastro sektora a turizmu. Iba v utorok vláda uviedla, že ďalšie uvoľňovanie pandemických opatrení plánuje až „okolo Veľkej noci“. V prospech otvorenia ekonomiky medzitým intenzívne lobovala rakúska hospodárska komora, hoci počty nových infekcií opäť stúpajú.

O postupnosti krokov pri otváraní krajiny sa bude vláda radiť 1. marca s odborníkmi a zástupcami spolkových krajín a „dúfajme, že (opatrenia) potom v marci presadí“, uviedol kancelár.

Rozhodnutie padne v závislosti od vývoja pandémie. Ak čísla príliš stúpnu, otváranie nebude mať zmysel, upozornil kancelár. V hraniciach možného je skoršie otvorenie reštaurácií, pretože prevádzkovatelia už súhlasia s požiadavkou testovať zákazníkov pri vstupe, dodal Kurz. Systém vstupných testov podľa neho podporujú všetci v odvetví, čo umožňuje viac slobody v čase pandémie. V prípade kaderníctiev a iných služieb, ktoré si vyžadujú blízky osobný kontakt, sa koncept testov osvedčil, uzavrel Kurz.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com