AKTUÁLNE! Prvé slová triezveho Dědečka po tragédii v Bratislave: Zabite ma, inak sa zabijem sám!

Dňa 02.10.2022 došlo na Staromestskej ulici v Bratislave k mimoriadne tragickej udalosti. V čase o 22.24 h viedol 60-ročný vodič vozidlo zn. Škoda SuperB v smere na Most SNP.

V stave vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo spôsobenom požitím alkoholu neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla a vozidlom zišiel mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. Tam sa v tom čase nachádzalo viacero osôb, pričom vo vysokej rýchlosti došlo k zrážke vozidla s osobami.
V dôsledku tejto zrážky bezprostredne na mieste zahynuli štyri osoby, tri osoby boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalšie tri osoby utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach.
Vodič motorového vozidla bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, tá skončila s pozitívnym výsledkom. Bola mu nameraná hodnota 0,81 mg/l, čo predstavuje 1,69 promile.

Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestený v cele policajného zaistenia.

V čase dopravnej nehody sa vo vozidle nachádzal aj 36-ročný spolujazdec, ktorý bol rovnako podrobený dychovej skúške. Aj v jeho prípade skončila dychová skúška s pozitívnym výsledkom, nameraná mu bola hodnota 0,5 mg/alkoholu vo vydychovanom vzduchu.
Prípad si na mieste prevzali policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Zo strany vyšetrovateľa PZ bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Zdroj portálu zregionu.sk uviedol, že Dědeček potom ako vytriezvel prosil policajtov o zbraň. „Dookola prosil, aby ho zabili alebo že sa zabije on sám,“ uviedol zdroj.

zdroj: zregionu.sk, Polícia Slovenskej republiky

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com