AKTUÁLNE: Prvá osoba na Slovensku je oficiálne zaočkovaná!

Zdieľajte článok na

Na Slovensku sa začalo očkovanie proti covidu-19. Ako prvý dostal vakcínu infektológ Vladimír Krčméry.

VLADIMÍR KRČMÉRY: „Ďakujem za tento vianočný darček,“ vyjadril sa krátko po vakcinácii profesor Vladimír Krčméry.

Krátko pred tým, ako Vladimír Krčméry dostal vakcínu minister zdravotníctva potvrdil, že zajtra podajú vakcínu v Univerzitnej nemocnici v Bratislave aj prezidentke Zuzane Čaputovej či viacerým ministrom.

Minister Marek Krajčí hovorí o historickej chvíľke. Šéf rezortu zdravotníctva označil vakcínu za nádej v boji proti koronavírusu. “Som rád, že môžeme vidieť svetielko na konci tunela,” dodal. „Som rád, že prvým, ktorý bude zaočkovaný, je pán profesor Vladimír Krčméry. Človek, ktorý bojoval s epidémiami aj na iných miestach sveta, človek, ktorý zasvätil svoj život za záchranu životov iných. Som rád, že bude vzorom pre všetkých nás,“ povedal Krajčí.

Vakcínou od firiem BioNTech a Pfizer už boli vo svete očkované milióny ľudí, povedala epidemiologička Zuzana Krištúfková: „Niet pochýb o tom, že sú bezpečné… Je na každom z nás, ako sa rozhodneme. My, členovia konzília odborníkov, ideme do toho.“
Infektológ Pavel Jarčuška pred začatím očkovania vyhlásil, že antibiotiká a vakcíny za posledných 120 rokov najviac prispeli k predĺženiu priemernej dĺžky života ľudí.

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like