AKTUÁLNE: PROTEST pred Úradom vlády: Trvať bude TRI DNI a takéto majú požiadavky na premiéra MATOVIČA!

Protest potrvá až do stredy 9. decembra.

Pred Úradom vlády SR sa oddnes od 7:00 koná 65 hodinový protest organizácie Greenpeace, ktorý potrvá až do stredy 9. decembra. Zúčastnia sa na ňom umelci aj rôzne organizácie. Ako informovala hovorkyňa Greenpeace Slovensko Patrícia Brandysová, cieľom tejto aktivity je apelovať na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby na samite Európskej rady, ktorý sa začne vo štvrtok 10.decembra, podporil ambicióznu klimatickú politiku a cieľ 65 percentného zníženia emisií do roku 2030. Také zníženie emisií je v súlade s Parížskou dohodou a podľa vedeckej komunity je potrebné na to, aby sme nepresiahli oteplenie nad 1.5 stupňa Celzia a vyhli sa tak klimatickému a ekologickému kolapsu.

„Vedecká komunita už desiatky rokov upozorňuje na zväčšujúcu sa hrozbu klimatickej krízy. A napriek tomu, že v otázkach súčasnej pandémie ju naši lídri rešpektujú, v otázkach klimatickej krízy je jej hlas naďalej ignorovaný. Dobre vieme, čo pre jej odvrátenie musíme urobiť a to, že odďaľovanie nevyhnutných krokov zvýši riziká a náklady. Je čas, aby Slovensko prestalo ignorovať vážnosť situácie a postavilo sa za rázne riešenie klimatickej krízy. Podpora 65-percentného zníženia emisií do roku 2030 na Európskej rade je prvým krokom a nádejou pre budúce generácie,” uviedla Katarína Juríková, programová riaditeľka Greenpeace Slovensko.

Účasť na proteste prisľúbili spisovateľ Michal Hvorecký, komik Fero Joke, spevák Lasky z hudobnej skupiny Para, umelkyňa a autorka básní Mirka Abelová, organizácie Amnesty International, Priatelia Zeme, hnutia Extinction Rebellion, Znepokojené Matky, Študenti bez mena, iniciatíva Nebudeme ticho, bubeník skupiny Korben Dallas Igor Guttler, hudobník Lyrik, Medial Banana, stand-up komik Jakub Gulík, iniciátori petície #KlímaŤaPotrebuje Michal Sabo, Natália Pažická, Jakub Hrbáň či Marta Fandlová.

Okrem protestu spustila organizácia na svojom webe aj platformu „Napíšte.to premiérovi”, prostredníctvom ktorej môžu ľudia poslať email premiérovi a požiadať ho o podporu ambicióznych klimatických cieľov.

 

zdroj:SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com