AKTUÁLNE: Primár z Považskej Bystrice prehovoril: Poslednou obeťou je náš kolega z Nitry.

Primár z Považskej Bystrice: Poslednou obeťou je kolega z Nitry. Jozef je hrdina…

“Kto sú hrdinovia?
Tí, ktorí na námestiach 17.novembra burcovali vystrašených a nešťastných ľudí a vyzývali ich k porušovaniu nariadení a zloženiu rúšok? Tí, ktorí s cieľom osobného zisku obetujú svojich voličov? Tí, ktorí všade vidia čipy, 5G siete a migrantov? Sú hrdinovia tí, ktorí nie sú schopní sa dohodnúť a pohádajú sa aj pri fúkaní balónikov? Sú hrdinovia tí, ktorí porušujú nariadenia preto, lebo im holuby nestihli priniesť aktuálne správy? Sú hrdinovia tí, ktorých jediným životným cieľom je boj proti očkovaniu a hľadanie dôvodov, prečo je zlé? Sú hrdinami tí, ktorí hejtujú všetko, aj samých seba? Zlosť ma ovláda.
Nie. Hrdinami sú tí, ktorí pri vás budú vždy bdieť, dňom i nocou. Zdieľať s vami víťazstva aj prehry. Smiať sa aj plakať. Budú s vami pri tých najintímnejších chvíľach. Pri narodení, aj zomieraní. Zdravotníci.
Žiaľ, mnohí z našich kolegov sa počas práce a pri pomoci ľuďom nakazili a následne bojovali a stále bojujú s ťažkým priebehom ochorenia Covid-19. Každý z nás takého kolegu má. Niektorí sa medzi nás už nevrátia.
Poslednou obeťou je Jozef z Nitry. Česť jeho pamiatke. Úprimnú sústrasť pozostalým. Všetkým nám, zdravotníkom, je to ľúto. Smútok a slzy sa nedajú zastaviť. Jozef je hrdina, jeden z mnohých skutočných hrdinov.
Ľudia, prosím, nebuďte sebeckí a dodržujte nariadenia. Jednu zimu bez lyží a sánkovačky vydržíte. Niektorí otcovia a matky svoje deti už nikdy na hory nezoberú.
Boh je všadeprítomný, to nás učili, to nám hovoria a to vieme. Pre rozhovor s ním a modlitbu kostol nepotrebujete, príde čas, keď sa brány všetkých otvoria. Mnohí z nás nimi už žiaľ neprejdú.
Nebuďte sebeckí, ukrojte trochu z vášho komfortu a venujte myšlienky tým, ktorí sú teraz chorí a tým, ktorí sa o nich starajú…
Nežiadame vyvesenie čiernej vlajky pred ministerstvom, žiadame len trochu spolupatričnosti a pomoci od spoluobčanov…”
R.I.P. Jozef
Autor: MUDr. Milan Kulkovský (Lekár, primár Interného oddelenia NsP Považská Bystrica)

Jozef „Joe“ Horňák z Nitry pomáhal chorým na COVID-19, nakoniec sám koronavírusu 1. januára podľahol. Mal 47 rokov.

Informáciu potvrdili Ozbrojené sily SR na sociálnej sieti. Jozef Horňák pôsobil v 12. mechanizovanom prápore v Nitre.

„Po odchode do zálohy pracoval v nemocnici a pomáhal v boji s pandémiou, ako len vedel. Aj počas celoplošného testovania odoberal vzorky v Nitre,“ píše armáda.

Jozef Horňák bojoval s ochorením tri týždne. Zostali po ňom dve dievčatá, manželka Erika a dcéra Ninka. Jeho priatelia vyhlásili zbierku, ktorou im chcú pomôcť.

Jozef „Jou“ Horňák

Včera nás opustil náš bývalý kolega, ktorý obliekal uniformu 12.mpr v Nitre (na fotke v strede) Po…

Uverejnil používateľ Ozbrojené Sily SR Sobota 2. januára 2021

 

 

autor: MUDr. Milan Kulkovský, Ozbrojené sily SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com