AKTUÁLNE! Pri streľbe zahynulo päť ľudí. Vrátane policajta mimo služby!

Päť ľudí zabil strelec, ktorý vo štvrtok spustil paľbu na prechádzkovej trase v hlavnom meste Severnej Karolíny a niekoľko hodín unikal policajtom, kým sa ho podarilo zahnať do rohu domu a zatknúť, uviedla polícia.

Podozrivý, ktorého polícia opísala len ako mladistvého muža bielej pleti, zabil aj policajta mimo služby. Úrady uviedli, že bol zatknutý okolo 21:37. Jeho totožnosť a vek neboli zverejnené.

Streľba vypukla okolo 17.00 h pozdĺž rieky Neuse Greenway v obytnej oblasti severovýchodne od centra mesta, uviedla starostka Raleighu Mary-Ann Baldwinová. Policajti z mnohých orgánov činných v trestnom konaní sa v oblasti zhŕkli, uzavreli cesty a varovali obyvateľov, aby zostali vnútri, kým budú pátrať po strelcovi.

Dve osoby vrátane ďalšieho policajta boli prevezené do nemocníc. Policajta neskôr prepustili, ale druhý preživší zostal v kritickom stave.

„Dnes v noci k nám dorazil teror. Nočná mora každej komunity prišla do Raleighu. Ide o nezmyselný hrozný a zúrivý násilný čin, ktorý bol spáchaný,“ povedal novinárom guvernér Roy Cooper.

Úrady neposkytli žiadne podrobnosti o motíve, ale Baldwin sa pridal ku Cooperovi a odsúdil násilie.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com