AKTUÁLNE: Pri nehode v Košiciach sa zranili 3 ľudia. Vodič nafúkal takmer 2 promile!

Dnes ráno došlo na križovatke ulíc Komenského – Hlinkova v Košiciach k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranili 3 osoby.
Podľa doterajších zistení 27-ročný Košičan viedol vozidlo zn. VW Tiguan po vedľajšej ceste v smere od Čermeľskej ulice na Komenského ulicu, pričom v tom čase bola vypnutá svetelná signalizácia a nezastavil na mieste označenom zvislou dopravnou značkou „Stoj daj prednosť v jazde“. Pri prejazde križovatky narazil do ľavej prednej časti vozidla VW Transporter, ktoré viedol 63-ročný vodič z okresu Košice okolie. Po náraze vozidlo VW Tiguan odhodilo z cesty na chodník, cez trávnatú časť a kríky, a skončilo v zaparkovanom vozidle zn. Opel.
Obaja vodiči sa zranili ťažko a spolujazdkyňa vo vozidle VW Tiguan utrpela ľahké zranenia. Vodič vozidla zn. VW Tiguan „nafúkal“ 0,89 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,85 promile a na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz.
V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov je predmetom vyšetrovania.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com