AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová si uctila pamiatku obetí ochorenia COVID-19

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si v piatok uctila pamiatku slovenských obetí ochorenia COVID-19. Pietna spomienka sa uskutočnila v Prezidentskom paláci za účasti vojakov Čestnej stráže prezidenta SR a Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR.

Zajtra je to presne rok, čo sa na Slovensku potvrdil výskyt nového koronavírusu. V predvečer tohto smutného výročia som si chcela pripomenúť všetky obete, ktoré na Slovensku zomreli v dôsledku tohto ochorenia,“ uviedla hlava štátu s tým, že chce všetkým pozostalým vyjadriť úprimnú sústrasť.

Zároveň pri tejto príležitosti zdôraznila, že pandémia nového koronavírusu je jeden z najväčších problémov ľudstva v súčasnosti a jediné, čo môže pomôcť, je osobná zodpovednosť. „Preto chcem ešte raz o ňu všetkých poprosiť,“ uviedla prezidentka.

Spolu s vojakmi zapálila pred Prezidentským palácom sedem sviečok na spomienku viac ako sedemtisíc obetí. „To svetlo, ktoré sme dnes zapálili, nech symbolizuje nielen spomienku na tých, ktorí spomedzi nás predčasne odišli, ale nech je nám aj nádejou, ktorú všetci tak veľmi potrebujeme,“ dodala hlava štátu.

zdroj: TASR, Foto: archívne, SITA/Kancelária prezidentky SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com