AKTUÁLNE: Prezidenta Ukrajiny Zelenského sa pokúsili už trikrát zabiť!

Za posledný týždeň sa uskutočnili tri pokusy o vraždu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, uvádza denník NY POST. Podľa novín boli proti nemu vyslaní čečenskí vrahovia a žoldnieri z Vagnerovej súkromnej armády.

Noviny s odvolaním sa na svoj zdroj uviedli, že za dvoma pokusmi o vraždu sú pravdepodobne žoldnieri. Podľa správ nie je jasné, ako blízko sa dostali k Zelenskému.

Uviedla, že Vagnerovcov vybrali preto, aby Moskva mohla poprieť, že je priamo spojená s vraždou.

„Išli tam na vysokopostavenú misiu, ktorú by Rusi radi popreli – likvidácia hlavy štátu je veľká udalosť,“ povedal diplomatický zdroj novinám. „Z hľadiska významu pre ruskú politiku by to bola pravdepodobne ich najväčšia misia vôbec. Malo by to veľký vplyv na vojnu,“ dodal zdroj.

Zdroj blízky Vagnerovej skupine novinám povedal, že členovia skupiny utrpeli pri pokuse o zabitie prezidenta straty.

V Kyjeve údajne stále pôsobí viac ako 400 vagnerovcov, ktorí sa infiltrovali na Ukrajinu so zoznamom 24 vysokých ukrajinských predstaviteľov určených na likvidáciu. To by malo spôsobiť chaos vo vedení Ukrajiny.

Bývalí predstavitelia amerických tajných služieb sa však domnievajú, že títo žoldnieri pôsobia na Ukrajine už mnoho mesiacov, pretože Vladimir Putin potreboval mať informácie z terénu. Povedali to pre televíziu FoxNews.

Za ďalším atentátom stáli čečenskí vrahovia. Agenti ruskej FSB údajne informovali Ukrajinu o ich nasadení. „Môžem povedať, že sme dostali informácie od tých, ktorí nechcú byť súčasťou tejto krvavej vojny,“ citoval denník The Times ukrajinského tajomníka Rady národnej bezpečnosti a obrany.

Vagnerova skupina pritom bežne plní úlohy Kremľa a jej žoldnieri bojovali v Sýrii, Líbyi aj Donbase.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: nypost.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com