AKTUÁLNE: Prezident Zelenskyj vyzval ľudí, aby vyšli do ulíc demonštrovať!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval ľudí na celom svete, aby podporili Ukrajinu a vyšli do ulíc demonštrovať presne mesiac po ruskej invázii. Vo videoposolstve, ktoré dnes neskoro večer zverejnil na sociálnej sieti Telegram, sa obrátil aj na občanov Ruska a povedal im, že mier je aj v ich záujme, pretože sa tým skončí posielanie ich detí na smrť na cudziu pôdu.

„Vyjdite zo svojich kancelárií, bytov, škôl a univerzít. Vyjdite v mene mieru, s ukrajinskými symbolmi a podporte Ukrajinu a život,“ povedal Zelenskyj.

Ukrajinský prezident sa prihovoril aj ruskému publiku. „Som si istý, že mnohí z vás sú znechutení politikou svojho štátu… Falošnými správami propagandistov na internete,“ povedal.

„Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme túto vojnu ukončili. A keď sa nám to podarí – a to sa nám určite podarí – môžete si byť istí jednou vecou: vaše deti už nebudú posielané umierať do našej krajiny, na naše územie,“ dodal.

Rusko začalo inváziu na Ukrajinu presne pred štyrmi týždňami, 24. februára. Stále však trvá na tom, že nevedie vojnu proti susednej krajine, a hovorí o špeciálnej vojenskej operácii, ktorej cieľom je podľa Moskvy „denacifikovať“ Ukrajinu a ochrániť tamojšie rusky hovoriace obyvateľstvo.

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com