AKTUÁLNE! Prezident Zelenskyj: V rusmi obliehanom meste Mariupol zomrelo dieťa na dehydratáciu!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok uviedol, že v obliehanom ukrajinskom meste Mariupol, ktoré je už niekoľko dní bez vody, elektriny a kúrenia, zomrelo na dehydratáciu dieťa.

„V roku 2022 na dehydratáciu,“ povedal Zelenskyj vo videopríhovore a prirovnal humanitárnu krízu spojenú s ruským bombardovaním ukrajinských miest k tej, ktorú spôsobila nacistická invázia počas druhej svetovej vojny.

Smrť dieťaťa nebolo možné bezprostredne nezávisle potvrdiť. Moskva svoje kroky na Ukrajine označuje za „špeciálnu vojenskú operáciu“ s cieľom odzbrojiť svojho suseda a zatknúť lídrov, ktorých nazýva „neonacistami“. Popiera, že by sa zameriavala na civilistov.

Sky News predtým informovala aj o tom, že nemocnice v Mariupole trápi závažný nedostatok antibiotík a liekov proti bolesti, takže lekári musia robiť niektoré núdzové zákroky bez týchto liekov.

Ruské ozbrojené sily sa sústreďujú na Mariupol preto, že keď ho dobyjú, vytvorí sa pozemný koridor medzi anektovaným Krymským polostrovom a proruskými oblasťami v Donbase na východe Ukrajiny ovládanými separatistami, pripomína Sky News.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com