AKTUÁLNE! Prezident Zelenský: Ak padne Ukrajina, padne celá Európa!

Prezident Volodymyr Zelenský vyzval všetkých Európanov, aby nemlčali a podporili Ukrajinu. Jeho prejav sa vysielal aj v rôznych európskych hlavných mestách.

Zhromaždenia sa konali aj v Bratislave, Frankfurte, Paríži, Lyone, Viedni a ďalších mestách.

Zelenský vo svojom prejave ocenil vojakov, lekárov a ďalších ľudí, ktorí sa starajú o deti postihnuté ruskou inváziou. „Toto je srdce Ukrajiny, ktoré sa stavia proti zlu,“ povedal.

Minútu ticha venoval aj vojakom, hasičom a policajtom, ktorí padli v boji za svoju krajinu a vykonali hrdinské činy. Druhú minútu potom venoval pamiatke civilných obetí, ktoré zahynuli pri ruských útokoch.

Potom vyzval všetkých Európanov, aby podporili jeho krajinu a nemlčali. „Vyjdite do ulíc, podporte Ukrajinu. Podporte naše úsilie a náš boj, pretože ak Ukrajina nevydrží, nevydrží ani Európa. Ak padneme my, padne aj Európa.

Preto vás prosím, aby ste nemlčali a neignorovali to, čo sa deje,“ povedal ukrajinský prezident.
„Ak zvíťazíme, a som si istý, že zvíťazíme, bude to víťazstvo celého demokratického sveta. Víťazstvo slobody. Víťazstvo svetla nad temnotou, víťazstvo slobody nad otroctvom,“ dodal s tým, že všetci účastníci dnešných demonštrácií v mestách sú Ukrajinci.

Konkrétne menoval Prahu, Paríž, Lyon alebo Tbilisi. „Dnes ste všetci Ukrajinci a ja vám za to ďakujem,“ povedal Zelenský, parafrázujúc výrok amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, ktorý v roku 1963 navštívil Berlín.

zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com