AKTUÁLNE! Premiér Matovič ruší veľké množstvo opatrení, konečne sa otvára takmer všetko!

Pandemická komisia vlády SR schválila návrhy premiéra Igora Matoviča. Od pondelka by sa tak mali otvoriť divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50 %. Fitnes a plavárne by mali fungovať s obmedzením „max. 6 osôb, 15 metrov štvorcových na osobu“, uviedol na sociálnej sieti premiér. Spustené by mali byť aj Slovenská hokejová liga a 1. futbalová liga, zatiaľ však bez divákov.

Predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini žiada premiéra Igora Matoviča, aby zrušil zákaz zhromažďovania a otvoril aj ostatné prevádzky, vrátane reštaurácií, štadiónov či fitnescentier. Ak nie je hygienickým rizikom polovica kapacity kina, divadla, či kostola, potom je podľa neho neprijateľné, aby naďalej bol v platnosti zákaz zhromažďovania. „Rovnako potom nie je rizikom ani desať ľudí v reštaurácii alebo sto ľudí na štadióne, ak dodržia všetky hygienické predpisy. Žiadam preto premiéra Matoviča, aby sa prestal hrať na sultána a neurčoval, čo bude otvorené a čo zatvorené, ale umožnil ľuďom slobodne žiť a dýchať,“ uviedol Pellegrini s tým, že premiér definitívne potvrdil, že jeho opatrenia proti koronavírusu nemajú žiadnu logiku a riadia sa len jeho momentálnymi emóciami. „Útokmi sa koaličného partnera sa snaží zúfalo odviesť pozornosť zamaskovať svoje vlastné zlyhanie a nezmyselnosť nápadu celoplošného komunitného testovania. Igor Matovič zlyhal na plnej čiare a je načase, aby vrátil ľuďom ich práva a slobodu,“ dodal Pellegrini.

V súvislosti s náhlymi zmenami v boji s koronavírusom predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová očakáva od koaličných partnerov, že sa budú držať toho, čo povedali pred týždňom alebo aspoň včera, a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované. Dlhodobo sa takto podľa nej fungovať nedá. Nerozumie, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit 6 detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity. Podľa nej najväčšou prioritou pre krajinu by malo byť vzdelávanie a preto by bolo treba urobiť všetko preto, aby sa školy otvorili. „Nielen pre kvalitné vzdelanie našich detí, ale aj pre ich zdravý vývoj a spoločenské kontakty. Zameškané vzdelanie a sociálne odlúčenie sa nedá doplatiť žiadnou kompenzáciou,“ zdôraznila Veronika Remišová.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com