AKTUÁLNE! Premiér Matovič ruší veľké množstvo opatrení, konečne sa otvára takmer všetko!

Zdieľajte článok na

Pandemická komisia vlády SR schválila návrhy premiéra Igora Matoviča. Od pondelka by sa tak mali otvoriť divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50 %. Fitnes a plavárne by mali fungovať s obmedzením “max. 6 osôb, 15 metrov štvorcových na osobu”, uviedol na sociálnej sieti premiér. Spustené by mali byť aj Slovenská hokejová liga a 1. futbalová liga, zatiaľ však bez divákov.

Predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini žiada premiéra Igora Matoviča, aby zrušil zákaz zhromažďovania a otvoril aj ostatné prevádzky, vrátane reštaurácií, štadiónov či fitnescentier. Ak nie je hygienickým rizikom polovica kapacity kina, divadla, či kostola, potom je podľa neho neprijateľné, aby naďalej bol v platnosti zákaz zhromažďovania. “Rovnako potom nie je rizikom ani desať ľudí v reštaurácii alebo sto ľudí na štadióne, ak dodržia všetky hygienické predpisy. Žiadam preto premiéra Matoviča, aby sa prestal hrať na sultána a neurčoval, čo bude otvorené a čo zatvorené, ale umožnil ľuďom slobodne žiť a dýchať,“ uviedol Pellegrini s tým, že premiér definitívne potvrdil, že jeho opatrenia proti koronavírusu nemajú žiadnu logiku a riadia sa len jeho momentálnymi emóciami. “Útokmi sa koaličného partnera sa snaží zúfalo odviesť pozornosť zamaskovať svoje vlastné zlyhanie a nezmyselnosť nápadu celoplošného komunitného testovania. Igor Matovič zlyhal na plnej čiare a je načase, aby vrátil ľuďom ich práva a slobodu,“ dodal Pellegrini.

V súvislosti s náhlymi zmenami v boji s koronavírusom predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová očakáva od koaličných partnerov, že sa budú držať toho, čo povedali pred týždňom alebo aspoň včera, a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované. Dlhodobo sa takto podľa nej fungovať nedá. Nerozumie, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit 6 detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity. Podľa nej najväčšou prioritou pre krajinu by malo byť vzdelávanie a preto by bolo treba urobiť všetko preto, aby sa školy otvorili. “Nielen pre kvalitné vzdelanie našich detí, ale aj pre ich zdravý vývoj a spoločenské kontakty. Zameškané vzdelanie a sociálne odlúčenie sa nedá doplatiť žiadnou kompenzáciou,” zdôraznila Veronika Remišová.

 

zdroj: SITA

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like