AKTUÁLNE! Premiér Heger: Návšteva mesta Buča mnou otriasla!

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

„Dnes som navštívil mesto Buča, ktoré leží len pár desiatok kilometrov od Kyjeva. Ruská armáda ho okupovala približne mesiac a po jeho oslobodení sa celý svet dozvedel desivé fakty o ruskej agresii.
Zdevastované mesto a desiatky mŕtvych civilistov, ktorí boli zavraždení krutým spôsobom. Videl som aj masové hroby a vôbec nebudem preháňať, ak poviem, že tento pohľad mnou hlboko otriasol.
Nesmieme dovoliť Vladimirovi Putinovi pokračovať v jeho vojnových zločinoch páchaných voči ukrajinskému ľudu. Európa je slobodný, demokratický a mierumilovný kontinent a tieto hodnoty ochránime.
Za všetky obete sme na mieste spoločne s Ursulou von der Leyenovou zapálili sviečku Sedembolestnej Panne Márii. Pomodlil som sa za pokoj pre ťažko skúšanú Ukrajinu.
Vojnové zločiny musia byť spravodlivo potrestané a Slovensko prispeje k tomu, aby sa všetky vojnové zverstvá vyšetrili.
Vítame iniciatívu predsedníčky Európskej komisie, ktorá chce vytvoriť európske vyšetrovacie tímy. Buča je pomníkom ruského barbarstva.
Úprimnú sústrasť všetkým, ktorí prišli o svojich blízkych. Ich smrť neostane nepotrestaná.“ napísal premiér na facebooku.

zdroj: Eduard Heger – predseda vlády SR 

 

1 komentár k “AKTUÁLNE! Premiér Heger: Návšteva mesta Buča mnou otriasla!”

  1. Ja už mám toho dosť !!! Deti keď sa bijú tiež nedáte palice !!! Tak aj vojnových nepriateľov treba spájať, nájsť východisko a nie posielať zbrane !!!

    Odpovedať

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com