AKTUÁLNE: Predseda Národnej rady SR Boris Kollár podstúpil test na koronavírus a už pozná aj výsledok

Koncom minulého týždňa v piatok 18. decembra viacerí predstavitelia vlády potvrdili cez svoje profily na sociálnej sieti, že majú pozitívny PCR test na COVID-19.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) má negatívny výsledok PCR testu. Informovala o tom jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Negatívny test mala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová a ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Prezidentka bola najprv v preventívnej karanténe po tom, ako sa 17. decembra stretla s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO), ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus. Milanová sa zase zúčastnila na rokovaní vlády 16. decembra.

Koncom minulého týždňa v piatok 18. decembra viacerí predstavitelia vlády potvrdili cez svoje profily na sociálnej sieti, že majú pozitívny PCR test na COVID-19. Naď v statuse tiež uviedol, že sa od rána necítil dobre, mal vysokú teplotu, bolesť hlavy aj celého tela. Pozitívne testovaná bola aj ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina) či minister financií Eduard Heger a predseda vlády Igor Matovič (obaja OĽaNO).

Ďalší predstaviteľ vlády, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský, bol v utorok 22. decembra hospitalizovaný v nemocnici. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný. Hovorkyňa agrorezortu Anežka Šrojta Hrdá informovala, že aj keď Mičovský leží na infekčnom oddelení, nie je pripojený na pľúcnu ventiláciu, dýcha sám a komunikuje. Mičovský bol pozitívne testovaný po víkende 12. a 13. decembra.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com