AKTUÁLNE! Porucha lanovky v lyžiarskom stredisku spôsobila katastrofu: Záchranári vyslobodili 100 lyžiarov!

V lyžiarskom stredisku Bears Town v  v juhokórejskom meste Pocheon v provincii Gyeonggi sa v piatok pokazila sedačková lanovka a sedačky sa viac ako minútu rýchlo posúvali späť dolu, čo mnohých lyžiarov prinútilo vyskakovať zo sedadiel, zatiaľ čo sa lanovka rútila smerom dole. 

Vlek smerujúci na vrchol strediska na trati pre pokročilých sa okolo 15.00 h náhle zastavil a sedačky sa začali vysokou rýchlosťou posúvať dozadu.

Niektorí cestujúci, ktorí videli kolíziu sedačiek v blízkosti terminálu, okamžite odpojili svoje vybavenie a vyskočili.

Mnohí diváci v blízkosti terminálu sa snažili upozorniť ostatných na lanovke, ktorí sa neohliadli, a kričali na nich, aby vyskočili.

Niektorí, ktorí vyskočili, ale nemohli hneď uniknúť zo svahu, sa držali nízko, aby ich do hlavy nezasiahla žiadna z klesajúcich sedačiek. Niektorí, ktorí vyskočili, spadli na ostatných. Videá zachytávajúce chaotický moment boli v ten deň zverejnené na sociálnych sieťach.

Jedno 7-ročné dieťa bolo prevezené do nemocnice kvôli ľahkým pomliaždeninám, ktoré utrpelo pri skoku zo sedačkovej lanovky spolu s ostatnými. Stredisko uviedlo, že žiadne iné vážne zranenia neboli hlásené.

Po zastavení lanovky sa príslušníci hasičského zboru rozhodli, že by bolo ťažké lanovku opäť sprevádzkovať. Záchranári vyslobodili asi 100 lyžiarov, ktorí zostali vo visutých sedačkách, a stredisko zastavilo všetky ostatné vleky a do 17:13 hod. evakuovalo všetkých na svahoch.

Príčinu nehody vyšetruje policajný okrsok Pocheon v Gyeonggi. Kórejský úrad pre bezpečnosť dopravy tiež preveruje stav všetkých ostatných vlekov v stredisku, uviedol predstaviteľ komunikačného úradu mesta Bears.

„Zatiaľ nie je jasné, čo nehodu spôsobilo, a stredisko bude spolupracovať s políciou,“ uviedol úradník.

Hoci podrobnosti o odškodnení ešte neboli oznámené, stredisko zhromažďuje informácie o prípadných zraneniach a škodách. Na svojej webovej stránke zriadilo horúcu linku s telefónnym číslom a e-mailovou adresou pre tých, ktorí chcú nahlásiť zranenia alebo chýbajúci či poškodený lyžiarsky výstroj. Vydáva tiež náhrady pre tých, ktorí sú držiteľmi sezónneho skipasu, pre všetkých, ktorí si to želajú.

„Úprimne sa ospravedlňujeme všetkým, ktorí utrpeli škody pri nehode vleku, a ich rodinám a ospravedlňujeme sa všetkým, ktorých táto správa šokovala,“ uviedlo stredisko. „V spolupráci so súvisiacimi orgánmi vykonáme bezpečnostnú kontrolu a urobíme všetko pre to, aby bolo stredisko bezpečným miestom na lyžovanie.“

https://youtu.be/-9LNcmi6H9g

 

zdroj: lindependant.fr

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com