AKTUÁLNE! Poradca ukrajinského ministra: Šojgu utrpel infarkt, teraz sa zotavuje v nemocnici!

Ruský minister obrany Sergej Šojgu utrpel infarkt, a preto sa neobjavuje na verejnosti. Anton Heraščenko, poradca ukrajinského ministra vnútra, uviedol na Facebooku.

Minister mal dostať infarkt po tom, ako ho ruský prezident Vladimir Putin tvrdo kritizoval za fiasko invázie na Ukrajinu. Šojgu sa teraz podrobuje rehabilitácii vo vojenskej nemocnici Burdenko v Moskve.

Šojgu bol naposledy videný na verejnosti 11. marca, poznamenal ruský investigatívny novinár Dmitrij Trešanin z Mediazone a jeho kolegovia z agentúry.

Medzitým bol minister veľmi aktívny v médiách a výrazne posilnil aj personálne obsadenie tlačového odboru ministerstva obrany.

Vo štvrtok sa v ruských médiách objavili zábery, na ktorých je Šojgu zobrazený na obrazovke, ktorú používa ruský prezident Vladimir Putin počas virtuálneho zasadnutia ruskej Bezpečnostnej rady. Existujú však špekulácie, že boli použité predchádzajúce zábery ministra.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov tento týždeň vysvetlil Šojguovu neprítomnosť v médiách tým, že minister obrany bol zaneprázdnený.

„Minister obrany má teraz veľa starostí. Prebieha špeciálna vojenská operácia. Teraz nie je čas na mediálne aktivity,“ povedal.

https://twitter.com/AlexandruC4/status/1507473089952718851?s=20&t=HepR9HTc9XHBgZB-lt3Hkg

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com