AKTUÁLNE! Politik a známy podnikateľ zastrelil muža na skládke. Tvrdí, že si ho pomýlil s medveďom!

Ruský súd v stredu poslal Igora Redkina, jedného z najbohatších ruských regionálnych politikov a poslanca regionálneho parlamentu na Kamčatke, na dva mesiace do domáceho väzenia.

V utorok sa polícii priznal k neúmyselnému zabitiu muža. Muža, ktorého si podľa jeho slov pomýlil s medveďom, zastrelil na skládke neďaleko obce Ozernovskij. Polícia teraz prípad vyšetruje.

Politik a podnikateľ, ktorý je na Kamčatke známy, vyšetrovateľom povedal, že chcel zastreliť medveďa, ktorý sa potuloval v blízkosti dediny a na ktorého sa predtým sťažovali miestni obyvatelia. Ale povedal, že bola tma a on na muža vystrelil.

Podľa kamčatských médií bol Redkin v čase incidentu pravdepodobne opitý, uviedla Meduza.

Podľa tlačových agentúr člen vládnucej strany Jednotné Rusko prezidenta Vladimira Putina požiadal o pozastavenie členstva v strane a stiahol svoju kandidatúru v regionálnych parlamentných voľbách. Regionálne vedenie Jednotného Ruska jeho žiadosti vyhovelo.

55-ročný Redkin je podľa webovej stránky Meduza jedným z najbohatších regionálnych poslancov v Rusku.

V najnovšom výročnom rebríčku najbohatších úradníkov sa podľa časopisu Forbes umiestnil na 20. mieste s príjmom viac ako 715 miliónov rubľov.

Podľa agentúry TASS je politik spolumajiteľom niekoľkých veľkých spoločností na Kamčatke. Od roku 2007 je členom miestneho regionálneho zákonodarného zboru.

Zdroj: TASS

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com