AKTUÁLNE: Polícia zatýka na protestoch v Rusku už aj MALÉ DETI! Za kvety a srdciečko pre Ukrajinu skončili na policajnej stanici!

Ruský opozičný politik Iľja Jašin v utorok zverejnil fotografie miestnych školákov s protivojnovými nápismi zavretých v policajnej dodávke a uviedol, že miestna polícia sa počas vojnovej krízy nezdráha zatýkať aj malé deti.

Od vypuknutia vojny úrady zadržali viac ako 7 000 demonštrantov v 50 ruských mestách, ale ľudia naďalej odvážne protestujú aj s rizikom uväznenia alebo dokonca odsúdenia za vlastizradu. Polícia často demonštrantov rozháňa brutálnym násilím.

Putinov režim prísne zakázal akékoľvek protesty proti prebiehajúcej vojne, ale desaťtisíce miestnych obyvateľov naďalej bojujú za slobodu prejavu. Často čelia brutálnym policajtom s obuškami, pred ktorými nie sú v bezpečí ani ruské deti. Na sociálnych sieťach kolujú fotografie zatknutých školákov s mierovými nápismi.

Zábery odhalili zatknutie najmenej troch žiakov základnej školy. Na fotografiách sedia spolu s kvetmi a nápismi v rukách v policajnej dodávke. Podľa miestneho novinára boli na ceste k ukrajinskému veľvyslanectvu, pred ktoré chceli položiť kvety, ale pri „čine“ ich prichytili nahnevaní policajti.

Jedno z dievčat drží v ruke papierovú tabuľu s ruským nápisom „Nie vojne“. Na transparent nakreslila malé ruské a ukrajinské vlajky a napravo od nápisu znázornila rovnicu „Rusko + Ukrajina = srdce“. Všetky tri deti vyzerajú na fotografii napriek hrozným okolnostiam pokojne, ale dievčatko v ružovej bunde, ktoré drží kvety, má na druhej fotografii začervenanú tvár, čo naznačuje, že proces zatýkania sa nezaobišiel bez niekoľkých sĺz.

Tretí obrázok naznačuje, že dodávka odviezla deti na policajnú stanicu. K incidentu došlo zrejme večer, ako naznačuje tma za oknami kancelárie. Dievčatko v ružovej bunde opäť sedí na stoličke a čaká, kým policajt zadá jej údaje do počítača. Čo sa s deťmi dialo ďalej, politik neobjasnil, píše DailyMail.

Jašin zverejnil fotografie na Facebooku a v príspevku napísal: „Nič nezvyčajné: len deti v policajnej dodávke s protivojnovými plagátmi. Toto je Putinovo Rusko, priatelia. Tu žijete. Kremeľská propagandistická mašinéria obviní ich rodičov a začne ich vyzývať – nezapájajte deti do politiky, môžu za to rodičia!“

„Neviem, ako sa tie deti dostali na protest,“ pokračoval. „Možno prišli sami, možno s rodičmi. V skutočnosti sa však mnohé generácie v našej krajine od školských lavíc učili, že najhoršia vec je vojna a že najdôležitejšou hodnotou je mierové nebo nad hlavou. Veľmi dobre si pamätám, ako sme v škole v rodnom Tučíne kreslili v laviciach protivojnové plagáty a stengazety. A to je v poriadku! Deti proti vojne, to je normálne!“

„Deti by mali absorbovať protivojnové myšlienky s materským mliekom. A teraz sa to rovná extrémizmu – a to je šialenstvo,“ napísal Jašin na záver. Minulý rok mu zakázali kandidovať na úrad pre jeho náklonnosť k ruskému opozičníkovi Alexejovi Navaľnému.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: dailymail.co.uk/Ilya Yashin

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com