AKTUÁLNE! Polícia pristihla pri krádeži dvoch mužov v katastri Nemšovej, padol aj varovný výstrel. V aute mali i drogy

Polícia z Nemšovej obvinila dvoch mužov, ktorí sa pokúsili ukradnúť naftu z bagra. Okrem trestného činu krádeže im však hrozí obvinenie aj za ďalší trestný čin.

Hliadka Obvodného oddelenia PZ Nemšová bola vyslaná na preverenie oznámenia, že na štrkovisku v katastrálnom území mesta Nemšová sa neoprávnene nachádzajú osoby. Počas presunu na miesto v blízkosti štrkoviska išlo oproti hliadke vozidlo, ktoré sa policajti rozhodli zastaviť a preveriť jeho posádku. Akonáhle vodič zastavil, jeho spolujazdec sa dal na útek. Jeden z príslušníkov hliadky ho začal prenasledovať, pričom ho opakovane vyzval na zastavenie s výstrahou, že inak použije služobnú zbraň. Až po varovnom výstrele do vzduchu prestal muž unikať a na chvíľu zastavil. Následne však preliezol plot pri diaľnici D1 a z miesta činu ušiel.
Vodič zastaveného vozidla bol obmedzený na osobnej slobode, vzhľadom k tomu, že vzniklo dôvodné podozrenie, že sa dopustil trestnej činnosti. Muža, ktorému sa podarilo utiecť, polícia v krátkom čase vypátrala a taktiež obmedzila na osobnej slobode.
Na základe vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že muži sa po predchádzajúcej dohode rozhodli ísť s osobným motorovým vozidlom na štrkovisko v katastrálnom území mesta Nemšová za účelom kradnutia nafty. Prinesenými pákovými nožnicami mali prestrihnúť uzamykací mechanizmus palivovej a olejovej nádrže na tam odstavenom bagri a vytiahnuť z palivovej nádrže zámok. Z kufra motorového vozidla vybrali prázdne plastové bandasky. Pomocou prinesenej asi 2 metrovej záhradnej hadice sa pokúsili vyčapovať naftu z bagra do bandasiek, čo sa im napriek viacerým pokusom nepodarilo. Z miesta činu boli teda nútení odísť naprázdno.
Po zastavení vozidla a obmedzení jeho vodiča na osobnej slobode vzniklo podozrenie, že sa v ňom nachádzajú zakázané látky. Z toho dôvodu bola v súlade so zákonom vykonaná prehliadka motorového vozidla, pri ktorej bola nájdená priesvitná zatavená striekačka s obsahom bielej kryštalickej látky.
Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Nemšová vzniesol obvinenie 31 ročnému mužovi a 37 ročnému mužovi pre prečin Krádeže.
Zároveň bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.
Obaja obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia.
V minulosti bol 31 ročný obvinený 4 krát súdne trestaný. 37 ročný obvinený bol už 8 krát súdne trestaný. Obaja prevažne za majetkovú trestnú činnosť. Existuje preto dôvodná obava, že budú v trestnej činnosti pokračovať, preto bol políciou spracovaný podnet na podanie návrhu na ich väzobné trestné stíhanie, s ktorým sa súd stotožnil.
Z cely policajného zaistenia smerovali teda obaja muži do ústavu na výkon väzby.


zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com