AKTUÁLNE: Policajtka spreneverila peniaze kolegov, škodu vyčíslili na 210.000 eur

Trest odňatia slobody až na 15 rokov hrozí 39-ročnej Bratislavčanke, ktorá sa ako policajtka mala dopustiť obzvlášť závažného zločinu sprenevery, pri ktorom mala spôsobiť škodu vo výške 210.000 eur.

V priebehu štyroch rokov si mala policajtka, ako pokladníčka občianskeho združenia združujúceho aktívnych, ale aj penzionovaných príslušníkov Policajného zboru (PZ), postupne prisvojovať finančné prostriedky, s ktorými mala vzhľadom na svoje postavenie právo disponovať,“ spresnila okolnosti prípadu Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.

Vyšetrovanie prípadu sa začalo vo februári 2020, o niekoľko týždňov už čelila vtedy 38-ročná policajtka obvineniu. „Vyšetrovateľke sa podarilo preukázať celkovo 89 neoprávnených prevodov a platieb so spreneverenými finančnými prostriedkami. Viac ako 5400-stranový vyšetrovací spis obsahuje ďalších 46 dôkazov vrátane takmer tridsiatky výsluchov osôb v rôznom procesnom postavení a siedmich znaleckých posudkov z rôznych odborov,“ informovala Friese.

Spisom sa už zaoberá prokurátor.

zdroj: TASR, Foto: facebook.com/KRPZTT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com