AKTUÁLNE! Pod troskami mariupolského divadla stále zostáva 1300 ľudí! Ich osud nie je známy!

Viac ako 1 300 ľudí zostáva v kryte pod troskami zbombardovaného divadla v Mariupole a ich osud nie je známy, uviedla v piatok pre agentúru Ukrinform ukrajinská ombudsmanka Ľudmyla Denisová.

„Zatiaľ vieme, že 130 ľudí bolo evakuovaných, ale podľa našich údajov je v protileteckom kryte stále viac ako 1 300 ľudí. Modlíme sa, aby boli všetci nažive, ale momentálne o nich nemáme žiadne informácie,“ povedala Denisová. Sú tam väčšinou ženy a deti.

Záchranné práce pokračujú, ale ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Denisovová uviedla, že v celom Mariupole bolo poškodených takmer 70 percent domov, čo pravdepodobne odráža vyšší počet obetí. „Musíme sem presunúť humanitárnu pomoc, pretože ľudia už dva týždne sedia v pivniciach bez jedla a vody. Preto je mimoriadne dôležité, aby došlo k dohode o odovzdaní humanitárnej pomoci,“ uviedol ombudsman.

Mariupol je pravdepodobne najviac postihnutým mestom ruskej agresie na Ukrajine. Pred dvoma dňami Rusko zbombardovalo budovu divadla, pod ktorou sa nachádzal protiatómový kryt.

Počet obetí z radov civilistov v Mariupole zatiaľ nie je známy. Podľa neoficiálnych údajov sa špekuluje o 2400 mŕtvych. Poradca miestnej vlády Pjotr Andriuščenko však uviedol, že tento počet by sa mohol reálne zvýšiť až na 20 000. Podľa OSN bolo od začiatku invázie na Ukrajine oficiálne potvrdených 816 obetí z radov civilistov.

zdroj: cnn.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com