AKTUÁLNE: Po útokoch vo Viedni Slovensko na hraniciach s Rakúskom zavádza kontroly.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky o tom informovalo na sociálnej sieti Facebook.

Polícia Slovenskej republiky okamžite po útoku začala s kontrolami na hraniciach. Na strategické miesta, ktoré boli vyhodnotené na základe získaných informácií ako rizikové, boli ihneď vyslané policajné hliadky. Posilnený bol výkon služby a vykonávala sa cestná a železničná kontrola, ako aj kontrola cyklotrás a vodnej dopravy v územnej pôsobnosti Bratislavského kraja (kompa Záhorská Ves – Angern).

Preverenia smerovali zo strany bratislavskej polície i do ulíc hlavného mesta a jeho okolia. Preverené boli viaceré vozidlá a osoby. Prepátrané boli i čerpacie stanice a odstavné parkovacie plochy, monitorovali sme okolie v blízkosti synagógy. Neustále sme komunikovali so spoločnými kontaktnými pracoviskami v našej pôsobnosti. Na hraničných priechodoch s Rakúskou republikou prebiehali cestné a železničné kontroly.

Policajti železničnej polície okamžite začali monitorovať všetky osoby, ktoré na územie SR prichádzali vlakom z Viedne do Bratislavy.

Bratislavská polícia od začiatku prijatých opatrení komunikuje s Protiteroristickou centrálou NAKA, Krajským riaditeľstvom PZ v Trnave a s policajným pridelencom Veľvyslanectva SR vo Viedni.

Boli posilnené policajné jednotky ako pohotovostné motorizované jednotky, pohotovostný policajný útvar, Útvar osobitného určenia, Úrad na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií.

MINISTER VNÚTRA

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým obetí a verím, že hrozivá bilancia útoku sa už nebude zhoršovať. Bezprostredne po útoku sme prijali opatrenia na zaistenie bezpečnosti našich občanov, situáciu monitorujeme a komunikujeme aj s rakúskou stranou. Pripomínam, že na Slovensku stále platí druhý stupeň teroristického ohrozenia, ktorý sme vyhlásili v roku 2017 v reakcii na udalosti v Európe,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR v reakcii na nočný útok vo Viedni.

DOČASNÝ PREZIDENT POLICAJNÉHO ZBORU

„Som zhrozený z včerajšieho útoku, odsudzujem takéto konanie. Úprimnú sústrasť obetiam a pozostalým. Hodinu po útoku sme prijali opatrenia na Slovensku. Vykonávame kontroly na hraniciach a strategických miestach. Komunikujeme aj s partnermi z okolitých krajín,“ uviedol dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

 

zdroj: Ministerstvo vnútra SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com