AKTUÁLNE: Pápež vyzýva veriacich, aby sa v máji modlili za ukončenie pandémie

Mesiac máj bude venovaný modlitbám za rýchle ukončenie koronavírusovej pandémie – pápež František vyzýva ľudí na všetkých pútnických miestach na celom svete, aby sa zapojili do iniciatívy „modlitebný maratón“.

Informovala o tom v stredu agentúra APA s odvolaním sa na Papežskú radu pre novú evanjelizáciu. Každý deň počas mája by sa mali kňazi, veriaci a ich rodiny pomodliť ruženec najmä za osoby mimoriadne zasiahnuté pandémiou covidu. Ide napríklad o tých, čo sa pre protipandemické opatrenia nemohli rozlúčiť so svojimi zomierajúcimi príbuznými, o ľudí bez domova či o osoby žijúce v chudobe. Pápež sa tiež chce modliť za zdravotníkov, ktorí sú súčasťou boja proti pandémii.

Pápež pozýva ľudí na všetkých pútnických miestach, aby sa v miestnych jazykoch modlili za obnovu spoločenského života, práce i mnohých aktivít, ktoré boli prerušené v súvislosti s pandémiou.

Hlava katolíckej cirkvi spolu s veriacimi májové modlitby otvorí i ukončí. Najvyšší pontifex sa bude 1. mája modliť v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne pred ikonou Panny Márie zo 7 storočia. Požehná tiež ružence zhotovené pri tejto príležitosti, ktoré sa následne rozošlú do 30 pútnických kostolov. Na modlitbe sa zúčastnia rodiny z farností v Ríme a jeho okolia. Modlitby za okamžité ukončenie pandémie pápež zavŕši 31. mája vo Vatikánskych záhradách.

zdroj: TASR, foto: flickr

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com