AKTUÁLNE! Pád vojenského lietadla na bytovku si vyžiadal 13 obetí, vrátane troch detí!

Ruské stíhacie lietadlo v pondelok krátko po štarte narazilo do obytnej budovy v meste Jeysk na juhu krajiny, pričom byty zachvátila ohnivá guľa a zahynulo najmenej 13 ľudí, informovala tlačová agentúra Interfax.

Ďalších 19 ľudí utrpelo zranenia, citovali agentúry miestnych predstaviteľov. Dejsk je od okupovaného ruského územia na juhu Ukrajiny oddelený úzkym úsekom Azovského mora.

Vojenský spravodajský kanál Zvezda zverejnil video, na ktorom sa zdá, že na palube nadzvukového stíhacieho bombardéra stredného doletu Suchoj Su-34 sú vidieť výbuchy, keď sa rúti smerom k bytom. Ruské agentúry uviedli, že piloti sa katapultovali.

Na záberoch z miesta nehody bolo vidieť, že veľká časť deväťposchodovej budovy po havárii horí. Miestne úrady neskôr uviedli, že požiar bol uhasený.

Krasnodarský regionálny gubernátor Veniamin Kondratiev poprel miestne správy, že lietadlo bolo naložené muníciou.

„Ak by to tak bolo, potom by tu bola len polovica budovy,“ citovala ho agentúra RIA.

Podľa úradov bolo evakuovaných približne 250 ľudí vrátane 40 detí.

Agentúra RIA uviedla, že k nehode došlo počas cvičného letu z vojenského letiska. Citovala ministerstvo obrany, podľa ktorého piloti oznámili, že pri štarte sa zapálil motor a palivo lietadla sa následne vznietilo, keď narazilo do budovy.

Ruský Štátny vyšetrovací výbor, ktorý sa zaoberá závažnými trestnými činmi, uviedol, že začal trestné konanie a na miesto činu vyslal vyšetrovateľov.

Kremeľ uviedol, že prezident Vladimir Putin nariadil poskytnúť obetiam všetku potrebnú pomoc. Nariadil tiež ministrovi zdravotníctva, aby odletel do regiónu.

K incidentu došlo takmer osem mesiacov po tom, ako Rusko vyslalo svoje jednotky na Ukrajinu.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com