AKTUÁLNE! Opitý 43-ročný muž útočil v nemocnici v Trenčíne chirurgickými nožnicami na policajtov!

Krátko po dvanástej hodine dňa 19.3.2023 vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne mal ošetrujúci personál problém s pacientom, ktorý sa počas čakania na ošetrenie správal agresívne. Požiadali preto o asistenciu polície.
Po príchode hliadky PMJ bol muž opakovane vyzvaný, aby sa upokojil. On však tieto výzvy neuposlúchol a navyše sa snažil prekážať zdravotníkom v ošetrovaní iných pacientov. Počas toho páchateľ začal klásť aktívny odpor. Zobral do ruky chirurgické nožnice, ktoré boli položené na stole a zahnal sa s nimi smerom do tváre policajta. V tomto útoku mu zabránil druhý člen hliadky PMJ, ktorý okamžite pohotovo zareagoval a zachytil ruku mu, v ktorej zvieral ostré nožnice. Následne policajti muža spacifikovali.
Krátko po obmedzení osobnej slobody bola s mužom vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 2,48 promile alkoholu.
Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Trenčíne muža v zmysle zákona zadržal a rozhodol o jeho umiestnení v cele policajného zaistenia. Až po jeho vytriezvení s ním mohli byť vykonané ďalšie procesné úkony.
Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo dostatočne odôvodnené 43 ročnému mužovi vzniesť obvinenie zo zločinu „Útok na verejného činiteľa“. Zároveň bol vyšetrovateľom spisový materiál odovzdaný dozorujúcemu prokurátorovi spolu s podnetom na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.
Muž bol už v minulosti súdne trestaný za majetkovú a drogovú trestnú činnosť.
V prípade dokázania viny mu tentoraz hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com