AKTUÁLNE! Opitému traktoristovi hrozí 5 rokov basy! Nafúkal takmer 2,5 PROMILE!

Nemšovskí policajti dopoludnia pri Trenčíne zastavili 60- ročného vodiča traktoru Zetor, ktorého vodič spáchal dopravný priestupok – nedal prednosť v jazde. Preto ho predpísaným spôsobom zastavili a skontrolovali.

Pri cestnej kontrole ho vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Vodič im však vodičský preukaz nepredložil, nakoľko, ako policajti zistili, má ho zadržaný. To však nebol jeho jediný problém.

Policajti ho následne podrobili dychovej skúške. Tá ukázala hodnotu 1,16 mg/l, čo predstavuje hodnotu 2,42 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu vodiča potvrdila, nakoľko nameraná hodnota bola o niečo nižšia ako predchádzajúca, a to 1,15 mg/ alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 2,40 promile.

A k tomu všetkému, policajti pri vykonávaní potrebných procesných úkonov zistili, že vodič jazdil na traktore neoprávnene. Zamestnávateľ, zároveň majiteľ traktora, mu dal vyslovený zákaz jazdiť na akomkoľvek motorovom vozidle, lebo vedel o tom, že má vodičský preukaz zadržaný. Podľa odborného vyjadrenia všeobecná hodnota traktora je 12.790 €.

Vodiča neminuli obvinenia z dvoch trestných činov, a to „Neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla“ a taktiež aj „Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky“.
Za tieto skutky mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com