AKTUÁLNE: Od zajtra bude polícia intenzívne kontrolovať opatrenia tam, kde sa vyžadujú potvrdenia!

POLÍCIA BUDE OD PONDELKA INTENZÍVNE KONTROLOVAŤ DOČASNÝ LOCKDOWN PRE NEZAOČKOVANÝCH.
Dočasne sa od pondelka do praxe uvádza lockdown pre nezaočkovaných.
Polícia bude od pondelka nové opatrenia intenzívne kontrolovať v priestoroch, kde sa vyžaduje potvrdenie o očkovaní, alebo prekonaní ochorenia. Taktiež bude pri kontrolách poskytovať súčinnosť regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

PRÍSNE OPATRENIA PRE NEZAOČKOVANÝCH

Nový COVID automat výrazne sprísňuje opatrenia pre nezaočkovaných vo všetkých okresoch. Práve táto skupina najčastejšie končí v nemocniciach a v najväčšej miere šíri vírus. Naše nemocnice sú už plné a nemáme inú možnosť. Situácia je už tak extrémne zlá a neudržateľná, že mierne sprísnenie opatrení sa týka aj zaočkovaných.
Hromadné podujatia budú len pre zaočkovaných a prekonaných podľa limitov na základe regiónu. Nezaočkovaní budú môcť chodiť do tzv. esenciálnych obchodov, teda obchodov pre základné životné potreby. Nebudú môcť chodiť do nákupných centier či reštaurácií.

OČKOVANÍ – PREKONALI COVID

Nový COVID-automat zrovnoprávni postavenie kompletne očkovaných a tých, ktorí sú v lehote do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, bude to kategória s označením OP.
Tieto dve skupiny ľudí budú v mnohých ohľadoch zvýhodňovaní, čo znamená, že sa nemusia dvakrát do týždňa testovať do práce, môžu slobodne chodiť do obchodov, teda nielen do esenciálnych (pre základné životné potreby), ale aj do nákupných centier.
🧾Celé vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva TU a TU:

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com