AKTUÁLNE! Nehoda vojenského vrtuľníka: Zahynuli štyria ľudia! VIDEO

Pri nedeľňajšej havárii kolumbijského armádneho vrtuľníka prišli o život štyria vojaci, ktorí boli na palube, uviedol prezident Gustavo Petro a ubezpečil, že nehodu v meste Quibdó na západe krajiny nikto neprežil.

Prezident poslal sústrastný telegram rodinám a vyjadril smútok nad smrťou veliteľa lietadla Héctora Jereza Ochoa, pilota Julietha Garcíu, veliteľa posádky Johana Orozca a leteckého technika Rubéna Leguizamóna. „Nenecháme ich samých,“ uviedol Petro v správe na Twitteri.

Prezident ubezpečil, že lietadlo vykonávalo zásobovacie práce v oblasti, a nariadil úradom, aby vycestovali do Quibdó, hlavného mesta departementu Chocó, a vyšetrili príčiny mimoriadnej udalosti.

Na videozáznamoch zverejnených na sociálnych sieťach je vidieť, ako vrtuľník krúži pred pádom vo vidieckej oblasti Quibdó.

Armáda vo vyhlásení uviedla, že išlo o stredne veľký multifunkčný vojenský vrtuľník Bell UH-1N.

Pilotom UH-1N bol 32-ročný Jerez Ochoa, ktorý absolvoval špecializovaný výcvik na tento typ lietadla v Spojených štátoch. Tridsaťjedenročná Garciová sa v roku 2020 stala prvou ženou v kolumbijskej armáde, ktorá pilotovala UH-1N.

Tieto vrtuľníky sa v Kolumbii už desaťročia používajú v boji proti povstalcom, pri vzdušnom pozorovaní, záchranných, evakuačných, zásobovacích a protipožiarnych operáciách.

Armáda vyjadrila solidaritu rodinám vojakov, ktorí prišli o život, a oznámila, že im poskytne podporu a sprevádzanie.

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com