AKTUÁLNE! Najmenej 11 osôb prišlo o život pri výbuchu autobusu!

Podľa nemocničného zdroja zahynulo pri štvrtkovom náraze autobusu do výbušného zariadenia v strednej časti Mali najmenej 11 ľudí a 53 utrpelo zranenia.

K výbuchu došlo vo štvrtok popoludní na ceste medzi Bandiagarou a Goundaka v oblasti Mopti, uviedol bezpečnostný zdroj. Tento región je známy ako ohnisko násilia zo strany potulných ozbrojených skupín.

„Na kliniku sme práve previezli deväť tiel. A to ešte nie je koniec,“ povedal Moussa Housseyni z miestneho združenia mládeže Bandiagara a dodal, že všetci boli civilisti.

Polícia a miestne zdroje predtým uvádzali predbežný počet 10 mŕtvych a mnohých vážne zranených.

Mali sa už viac ako desať rokov snaží potlačiť aktivity ozbrojených povstaleckých skupín, ktoré zabili tisíce ľudí a státisíce prinútili opustiť svoje domovy.

Míny a improvizované výbušné zariadenia (IED) patria medzi zbrane povstalcov. Môžu vybuchnúť pri náraze alebo sa odpália na diaľku.

V správe misie OSN v Mali MINUSMA sa uvádza, že v roku 2022 zabili míny a IED k 31. augustu 72 ľudí. Väčšinu obetí tvorili vojaci – viac ako štvrtinu však tvorili civilisti, uvádza sa v správe.

V minulom roku zabili IED a míny 103 ľudí a 297 ich zranili.

zdroj: aljazeera.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com